MR: Fit život a poradna zdraví, image
1. Zdraví, krása aneb image poradenství - PR článek
Více než kdy jindy ve 21. století - mnozí z nás si vytvářejí nový přístup ke zdraví neboli zdravý způsob života, který si často lidé spojují s přírodou bez váhání a se zdravím. S tím souvisí i pěkný vzhled člověka. Totiž pěkně a zdravě vypadající vzhled byl ve všech dobách i dnes považován za známku dobré pohody, zdraví, elánu. Snaha dožít se, co nejvyššího věku a nevypadat přitom zestárle existuje, co lidstvo samotné.
S pojmem krása mají v současné době hodně společného tato slova jako je ,, image " a ,, beautismus ". Image - tj. slovo, které po sametové revoluci v r. 1989 zdomácnělo i v českém slovníku natolik, že se dnes již nepřekládá, a přesto mnozí z nás ví, o čem je řeč. Snad si někdy nevíme rady, když se říká ,, ta image " anebo ,, ten image ". Posuďte sami, co si pod tímto pojmem můžeme představit ? Nebo co vše může ono kouzelné slůvko skrývat...?
Image je něco jako osobní vizitka, punc osobnosti . Díky image jsme denně hodnoceni, zařazováni a vlastně prodáváni. Příjemný, milý vzhled, čisté oblečení s vůní umytého, sportovně vypracovaného těla, solidní vystupování a chování - to vše vytváří předpoklady k úspěšné propagaci naší osobnosti ve světě byznysu i v ostatním běžném životě.
V první polovině 90. let nastupuje nový proud - tzv. beautismus který bojuje proti vzhledové diskriminaci. Pro ženy a muže, kteří nejsou podle norem krásní ani přitažliví, jsou např. tlustí neboli obézní - platí totiž ve všech ohledech diskriminace. Z toho vyplývá, že atraktivně vyhlížející lidé mají řadu výhod. Jsou považováni za důvěryhodnější, mají více sexuálních partnerů, mají větší šance při získávání zaměstnání a rychleji postupují na kariérním žebříčku i mají vyšší platy.
Svět s hezkými lidmi opravdu zachází přívětivěji, ohleduplněji. Mají otevřené dveře... Co myslíte? Může se tzv. beautismus v současné době stát hrozbou pro méně atraktivní lidi, jehož výsledkem může být stálá honba, lov za atraktivnějším vzhledem? (GH)
2. Co s volným časem?
Rozloučili jsme se s babím, hřejivým létem, sychravým, barevným podzimem, mrazivou zasněženou zimou a znovu přichází jedno z ročních období. Které to asi může být? Samozřejmě je to aprílové jaro…
Zeptám se – co v tomto období s volným časem? Co máme na mysli, tím volným časem? Volným časem totiž nazýváme volno, které si svobodně musíme udělat. Je to doba, v níž si můžeme relativně dělat, co se nám zlíbí. A podle toho, jak vyplníme svůj volný čas, dozvíme se hodně o své povaze. Jen si dejte pozor na to, kdo a co vás o volný čas okrádá! I když Zákoník práce přesně stanovuje délku týdenní pracovní doby – bývají to tzv. přesčasy. A zadruhé také závažná choroba – workoholismus, proti níž lze bojovat následovně. Pokud máme hodně práce, udělejme si odpočinek jen pro sebe. Protože život, to není jen práce, práce, práce, ale i radosti ze života, jenž sám život přináší.
Pojem „ volný čas “ často svádí k tomu, abychom ho chápali jako dobu, v níž můžeme dělat, co si sami zvolíme. Ale pozor! Svou činností bychom neměli ubližovat svým blízkým. To platí jak pro muže, tak pro ženy. Prostě dělejme, co nás těší.(GH)